Zawód rekrutera IT

2 min
Urszula Szewczyk IT Recruitment Specialist

Swoją wiedzę powinien chłonąć jak gąbka – dynamiczny rynek, rozwój technologii, nowe frameworki i narzędzia. Rekrutacja zarówno programistów – tutaj cały wachlarz możliwości jak i osób, które są związane z rynkiem IT – Scrum Masterów, Project Managerów, Analityków Biznesowych i wiele innych ról. Jak się w tym odnaleźć i nie pogubić?

Nie jest to łatwe, ale w ASTEK Polska budujemy nie tylko zespół ekspertów wśród swoich konsultantów, również w dziale HR stawiamy na profesjonalistów i dajemy możliwość rozwoju naszym pracownikom. Rekruterzy stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Dowiadujemy się na czym polega codzienna praca programisty, czym różnią się testy funkcjonalne od niefunkcjonalnych, za co odpowiedzialny jest Administrator Baz danych. Bierzemy udział w wewnętrznych szkoleniach, prowadzonych przez naszych konsultantów. Dowiadujemy się na czym polega codzienna praca programisty,  praca w projekcie – dzięki temu łatwej jest nam zrozumieć czym zajmuję się developer  i rozmowa z kandydatem jest komfortowa dla obu stron. Wiemy jakie zadawać pytania, na co zwrócić uwagę aby z morza CV wybrać najlepszą osobę!

Poza szkoleniami bierzemy udział w konferencjach, meetupach, śledzimy blogi, dzielimy się wiedzą  – podsyłamy do siebie co raz to nowsze technologiczne nowinki.

Każda nowa osoba, która dołącza do naszego HRowego zespołu bierze udział w szkoleniu z zakresu wiedzy IT. Nie znajdziesz wśród nas rekrutera, który nie zna różnicy między Java, a JavaScript, 

Hasła typu framework, QA, SQL nie są nam obce!

Każda nowa rekrutacja to dla nas kolejne wyzwanie i okazja do nauki! Codzienne rozmowy dotyczące waszego doświadczenia, znajomości technologii, projekty, które realizowaliście. Takie informacje również pogłębiają naszą wiedzę.

W zawodzie rekruterów IT najważniejszy jest ciągły rozwój, bycie na bieżąco z technicznymi nowinkami i systematyczne szkolenia – bez tego ani rusz!